Z DETÍ SA STALI MAJSTRI KARATE

Niektorí pred viac ako jedenástimi rokmi prišli ako mnohé iné deti po nich. Dozvedeli sa o úplne prvom nábore karate klubu s názvom Seigokan. Odcvičili svoj prvý karate tréning. Avšak iba niektorým z nich sa podarilo získať čierny pás. Tým výnimočným!

Aj do radov klubu Seigokan pribudli nedávno noví MAJSTRI. Byť držiteľom majstrovského stupňa karate – čierneho pásu nie je len o kvalite karatistu, ale hlavne o kvalite človeka. Ide o zodpovedných, vytrvalých, húževnatých, cieľavedomých, ale aj zdravo sebavedomých osobností pre ktorých je každá prekážka výzvou.

Prejsť touto dlhou cestou karate dokáže málokto. Prečo? Pretože trvá dlho. Nestačí na to ani päť, ani osem rokov. Preto zo sto mladých nadšencov nakoniec získajú čierny pás po mnohých rokoch iba piati, či ôsmi. Tí najvytrvalejší. Zo sedem, osem ročných detí sa stanú dospelí majstri ducha s majstrovským ovládaním tela. Ide o výnimočných ľudí akých je v súčasnosti málo. Dnes chce každý všetko a rýchlo! Ideálne bez práce. Bez námahy. Bez zásluh. V karate je to nemožné.

Naši držitelia čiernych opaskov ovládajú majstrovsky viacero disciplín: kata, históriu a zmysel kata, kumite, boj z blízka, etiku, názvoslovie a históriu karate. Ak je to potrebné, vedia si zabezpečiť poriadok a majú prirodzený rešpekt a úctu vo svojom okolí. Sú to ľudia na ktorých sa dá s dôverou spoľahnúť.

Ďakujeme a blahoželáme novým držiteľom majstrovských stupňov a všetkým prajeme, aby karate ostalo v ich srdciach aj naďalej. Ideálne na celý život! ARIGATO! OSS MAJSTRI!

Scroll to Top