SÚSTREDENIE VRŠATEC 2022

Päťdesiatjeden detí! Ďalší šiesti boli na súťaži v Budapešti a traja boli chorí. Vršatec sa nachádza v nádhernom prostredí v krásnej prírode. Aby sme si nepoškodili zrak toľkou krásou, trénovali sme prevažne vo vnútri. Vonku sme mali iba prvý, úvodný tréning. Stihli sme v sychravom počasí aj krátku vychádzku na hrad.

Sústredenie však bolo venované skúškam. Obidva dni trénovala na najvyššom poschodí jedna skupina s jedným trénerom a na najnižšom druhá s druhým trénerom. Odpočívali sme iba pri chutnom jedle, ktorého však bolo naozaj málo. Hneď po prvom obede sme objednali všetkým stravu ako pre 15.ročných, no nestačilo ani to. Večer prišla na rad pizza. Aj keď sme tým prekročili rozpočet sústredenia, nebol iný výber. Okrem málo jedla bol vďaka zlému počasiu na izbách chlad, ale dali nám aspoň tri ohrievače,deky a varili teplý čaj.

V posledný deň ukázali deti svoju bojovnosť, silu a čistotu techník. Nie všetci prešli. Na nižšie stupne stačí pomerne málo. Na vyššie treba vždy viac. Najvyššie technické stupne ukázali špičkové výkony! Ešte jeden výkon bol špičkový. Všetci sme dokázali spať na zničených posteliach. Nikto z detí nedostal žiadne kliky, drepy,… Nebolo treba. Správanie všetkých detí bolo na jednotku!  

A to najkrašie na záver: z Budapešti (súťaž podobná majstrovstvám Európy) si naše deti doviezli domov jednu striebornú Maxim Kollár (kata) a bronzovú medailu Bianka Suchá (kumite) a k tomu jedno piate a šieste miesto!!!  

Jednoducho krásny víkend, plný zážitkov, zakončený naozaj cennými medailami!

Scroll to Top