arrow_upward
phone
0950 495 166
email
seigokan08@gmail.com
SKÚŠKY TECHNICKEJ VYSPELOSTI

Po viac ako piatich mesiacoch mali naši nováčikovia  5.marca 2020 v Piešťanoch svoje prvé skúšky. Už na začiatku boli akýsi bojazliví, čo u nich na bežných tréningoch nebýva zvykom.
Skúšky sú najväčším sviatkom karatistu. Iba ten, kto skúšky zvládne, môže nosiť vyšší technický stupeň a postupne sa opasok stáva farebnejší a farebnejší. Získať technický stupeň však nie je úplne jednoduché. Treba predviesť výbornú znalosť základných postojov a  techník na mieste, potom v pohybe a potom sebaobranu. U všetkých vyšších opaskov sa k tomu pridáva aj kata.
Najlepší výkon podľa skúšobného komisára predviedli dievčatá. Chlapci sa tentokrát nechali zahanbiť. Bohužiaľ, nie všetci skúšaní prešli v deň skúšok. Ak ich to vyburcuje k lepším technickým výkonom, ale aj silovým, potom to nebude prehra, ale veľmi veľká výhra. Karate nás učí nevzdávať sa a z každej skúšky sa niečo naučiť. Keď sa to podarí, môžu byť potom všetci na seba hrdí.
Po prvých skúškach sa treba pripravovať na tie ďalšie. Deti čaká omnoho viac detailnejších informácii a neustáleho opakovania zvládnutých techník a pojmov. A k tomu KATA.
Všetkým držíme palce v ďaľšom trénovaní karate!


Karate klub SEIGO KAN Piešťany a Vrbové je
úspešný športový klub s výbornými výsledkami.
place
Komenského 4533/12, 921 01 Piešťany
phone
mobil: 0950 495 166
email
mail: seigokan08@gmail.com
share
Sociálne spojenie
©2020 www.www.seigokan.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal