arrow_upward
phone
0950 495 166
email
seigokan08@gmail.com
SÚSTREDENIE MLADŠÍCH KARATISTISTOV-RZ JAVORINKA 19-21.2.2020

Pre vačšinu detí, to bolo ich prvé sústredenie v živote a preto dalo zabrať ... hlavne trénerom. Opäť sa objavili neskutočne rozmaznané deti. Opäť si 8-ročné dieťa nevie zaviazať šnúrky. Opäť sa objavilo dieťa, ktoré žiadne jedlo "neľúbi" a dokonca sa nehanbilo trénerovi prikázať aby šiel do obchodu kúpiť pre neho jogurtíky a aj tie mali byť jedine ovocné. (No hodne tvrdo narazil chlapec. Po jednom dni zrazu zjedol všetko.) Opäť sa objavili slané chipsy a ešte pri chlapcovi, ktorý priberá a priberá a nikto nevie prečo. (Nabalila mu ich mama i keď jej povedal, že to tréner zakázal.) Opäť sa objavila chorobne úzkostlivá mamička, ktorej syn bol vždy všade posledný a nikdy nemal, čo mal mať. Vyvolávala trénerovi aj o 23:00h, pretože už nehovorila so synčekom celé 4 hodiny, dokonca synovi poslala sms, že ak nezavolá okamžite, že ho nikdy na sústredenie nepustí. (Pritom tam nebol všade signál.) Kto vychováva deti k takýmto chorobným návykom? MAMIČKY. A kto potom trpí v živote? DETI.   Mnoho rodičov sa bálo, že deti neodovzdajú peniaze. Odovzdali všetci! Takto sa deti stávajú zodpovední, len im to treba umožniť. Oni na to majú!

Ale našťastie väčšina detí bola úplne v pohode a bez akýchkoľvek starostí. Naučili sa prekonávať svoje limity a rovnako sa naučili sústredene počúvať a dávať pozor na všetko, čo sa deje okolo nich. Vypočuli si príbeh o Šaoline a vzniku karate. Zlepšili si koordináciu, postreh, rýchlosť, techniky a sebaobranu. Videli sme skutočne dobré kliky a našli sa aj takí, ktorí šli nad určený limit. Bola to riadna makačka, ale nakoniec to úspešne zvládli deti aj tréneri. :-) 

Deti urobili obrovský pokrok nielen v karate, ale aj v správaní. Naučili sa byť zodpovednejší, dochvíľnejší, sústredenejší, myslieť v skupine, myslieť na to, ako ich správanie ovplyvňuje skupinu (spolupatričnosť). Zistili, že už nie sú úplne malinké deti a že dokážu oveľa viac a môžu aj viac od seba vyžadovať! Už len aby to zistili aj niektorí rodičia :-)

Zažili sme aj záhadu medzi nebom a zemou. Nikto nevie ako, ale jedno dieťa počas prechádzky po vymedzenom, betónovom chodníku nevedelo vytiahnuť svoju čistú topánku z hlbokého blata úplne mimo chodníka. Mimozemšťan?

>>VIDEO ZO SÚSTREDENIA<<

Karate klub SEIGO KAN Piešťany a Vrbové je
úspešný športový klub s výbornými výsledkami.
place
Komenského 4533/12, 921 01 Piešťany
phone
mobil: 0950 495 166
email
mail: seigokan08@gmail.com
share
Sociálne spojenie
©2020 www.www.seigokan.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal