arrow_upward
phone
0950 495 166
email
seigokan08@gmail.com
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY - TRNAVA - 7.12.2019

Najdôležitejšia slovenská súťaž. Oslava karate a karatistov Slovenska. Annamária prišla do Trnavy ešte pred 8:00 h, o 9:00 h prišli tréneri. Všetky kata predviedla výborne.  Boj o tretie miesto skončil 2:3. Prehrala so súperkou, ktorá nevedela, že cuki sa robí so zatvorenou päsťou a sila úderu má pacifikovať súpera. Bola skutočne slabá, ale ... vyhrala. Po kata prišli Suchí, Potrokovia a Prievozníkovia.
Filip sa úspešne vyhýbal boju, ale súper si ho aj tak našiel. Samkove útoky boli konečne rýchle, aj jeho finty, ale vždy začínal z nesprávnej vzdialenosti. Perfektne však zvládol veľmi silný kop z otočky, ktorý by zložil aj slona. On si veselo kumitil ďalej. Dominike rozhodcovia nedovolili zápasiť, pretože jej chýbal ešte jeden špeciálny chránič pod chránič hrude, ktorý sa však na predošlých kolách vôbec nevyžadoval. Veľká škoda. Chceli sme vidieť jej nohy, ale hlavne parádne otočky v akcii.

Bianka
bola premotivovaná a nevidela, že jej súperka robí iba jednu techniku i keď na 1000%, ale iba jednu. Bianka by ju hravo zvládla, ale musela by sa upokojiť a to v tom strese nešlo. Ďalšie zápasy jej už vyšli ako chcela a obsadila krásne tretie miesto a do klubu tak prispela 660tou medailou. Pre Bianku je to už druhá medaila z MSR. Šimon šiel presne ako sme trénovali a ako bol pripravený. Viac ako pol roka mal jediný cieľ: stretnúť sa s Kešelákom, najskúsenejším pretekárom, ktorý má za sebou ME a je ako blesk. Cieľ sa podaril. Dvaja najlepší: Šimon a Dominik sa stretli vo finále. Obaja si to užívali, no Šimon oveľa viac. Ešte nikto sa nedostal na Kešeláka tak, aby ho zhodil na zem. Šimonovi sa to podarilo skoro dva krát. Síce prehral, ale s obrovskou úctou a rešpektom. Šimon odchádzal niečo po 20:30 h domov šťastný a spokojný, pretože si v ruke držal jeho najcennejšiu medailu -  striebornú z MSR 2019! Je to šestošestesiata prvá medaila klubu od jeho vzniku (2009).

Tréner najazdil viac ako 10.000 km po súťažiach a tréningoch behom pol roka. Celý rok si zaznamenával a vyhodnocoval každý jeden tréning. Bol s úsmevom a láskou trénerom, masérom, motivátorom, taktikom, učiteľom, zdravotníkom, terapeutom duše i tela = senseiom. Oplatilo sa!
Keď všetci makajú naplno (športovci, tréneri, rodičia), tak to jednoducho vždy prinesie skôr, či neskôr želaný výsledok. No iniciatíva musí prísť vždy od športovca! Všetci ostatní sú iba pomocníci na získanie cieľa. Na MSR sme to mali možnosť zažiť na vlastné oči.

Ďakujeme rodičom a tímu povzbudzovateľov za spoločné prežívanie súťažnej nervozity. Boli  ste veľkou oporou!  Veľmi si vás vážime!

Karate klub SEIGO KAN Piešťany a Vrbové je
úspešný športový klub s výbornými výsledkami.
place
Komenského 4533/12, 921 01 Piešťany
phone
mobil: 0950 495 166
email
mail: seigokan08@gmail.com
share
Sociálne spojenie
©2021 www.www.seigokan.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal