arrow_upward
phone
0950 495 166
email
seigokan08@gmail.com
KARATE Grand Prix Brno je tradične najlepšou súťažou roka, aspoň čo sa týka atmosféry. Aj tento rok sme mali možnosť zažiť fantastickú atmosféru plnú dobrej nálady a presnej organizácie.
Tento rok tréneri vybrali až 31 súťažiacich z nich veľká väčšina boli úplní nováčikovia. Súťažili v oboch disciplínach kata aj kumite. Starší, mierne pokročilí karatisti im nielenže pomáhali počas súťaže, ale boli pre nich aj veľkým vzorom. Najväčším pokladom pre rodičov je ich dieťa. Najväčším pokladom pre dieťa sú jeho rodičia. Bolo obrovskou radosťou, že rodičia dali svoje povinnosti bokom a uprednostnili súťaž pred prácou, oslavami a podobne. Bolo to presne tak ako to má byť. Dieťa bolo na prvom mieste! Niektorí rodičia pracujúci v zahraničí si kvôli súťaži vybavili dokonca aj dovolenku. Niektorí sa museli rozdeliť, keďže jedno dieťa súťažilo v Brne a druhé v Budapešti. Prítomnosť rodičov, ale aj starých rodičov bola citeľná nielen pri príprave detí tesne pred súťažou ale aj hlasnými potleskami, či povzbudzovaním. Všetci tak vytvorili perfektnú atmosféru a pomáhali ako sa len dalo za čo sme im všetci veľmi vďační. Bolo nás spolu viac ako 50 a preto nám vyšiel organizátor v ústrety a vyhradil pre nás miesto v hľadisku, aby sme mohli byť všetci pri sebe.

Počas súťaže bolo vidieť veľké očakávanie, obrovskú premotivovanosť, strach, trému, plač, nabudenie, sklamanie z vlastného výkonu, ako aj radosť, úsmev, nadšenie ale hlavne nádherné rodinné puto a rodičovskú lásku.

V kata bolo vidieť "nevyzápasenosť" našich pretekárov v podobe neistoty, trémy, slabšieho nasadenia, alebo aj pomýlenia sa. No boli vidieť aj skutočne excelentné výkony. To jednoducho k tomu patrí.

V kumite sme mali možnosť vidieť Tomáša Sokolovského Marka Klementa v zápase so „strašiakom“ Suchánkom. Už je po strašiakovi! Obaja naši mu boli právoplatným súperom a obaja sa vďaka tomu veľmi zlepšili. Filip Suchý zabodoval na našich bývalých karatistov, čo potešilo celý náš tím. Samko Potrok rovnako bodoval na svojich súperov, čo potešilo okrem trénera aj ocina. Dominika Potroková zistila, že potrebuje trochu čardášu na roztancovanie nôh. Dominika Piešťanská a Peter Bolebruch akoby nechceli nič ukázať. Michal to tam vybúchal. Asi preto, že sa volá Buch-man. Richard Svitana vynašiel nový šaolinský štýl medveďa.  Richard Čumpelík sa naučil chrániť si dôležité miesta. Michal Krajčírik zistil, že treba byť rýchlejší. Ninka Bolebruchová zistila, že sa dá zápasiť aj s úsmevom. Ninka Halama a Petra Tahotná išli ako guľomet. Adam Čársky, Jakub Potrok a Michal Mutina sa nezľakli ani jedného súpera. Alex Marcius si niekoľkorát vyskúšal uramawaši geri. Matej Ondrovič zistil, že sa treba aj kryť.

Tím Seigokan si odniesol domov spolu až 21 medailí:  tri zlaté, šesť strieborných a dvanásť bronzových. A K TOMU ZLATO A BRONZ Z MAĎARSKA, čiže behom jediného dňa 23 medailí.   

Ďakujeme rodičom, doprovodu, súťažiacim a fotografistom za fantastickú ukážku, že Modré z neba nemusí byť len v televízii!

Videa neskôr

Karate klub SEIGO KAN Piešťany a Vrbové je
úspešný športový klub s výbornými výsledkami.
place
Komenského 4533/12, 921 01 Piešťany
phone
mobil: 0950 495 166
email
mail: seigokan08@gmail.com
share
Sociálne spojenie
©2021 www.www.seigokan.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal