arrow_upward
phone
0950 495 166
email
seigokan08@gmail.com
VIENNA OPEN 2019 - 19.október

Deň sa začal ako všetky súťažné dni. Šimon Prievozník nastúpil do auta a asi 40km od Piešťan nás na diaľnici predbiehalo biele auto. Z neho na nás vodič ceril zuby a usmieval sa od ucha po ucho. Predbiehal nás karatista z Myjavy (zakladateľ Seiga), ktorý žije v Austrálii a teraz si iba odskočil urobiť si zuby na Slovensko. Ešteže má zuby, inak by sme ich (Tomáša a Lidku)  asi nevideli! Na najbližšom odpočívadle sme sa vyobjímali a šli sme opäť ďalej. Oni späť tam, kde sa teraz začína jar a my do Viedne na medzinárodnú súťaž.

Obstáť v tejto medzinárodnej súťaži nebolo jednoduché. Konkurencia bola veľmi silná. Bielorusko, Ukrajina, Litva, Srbsko, samozrejme domáci Rakúšania tiež ukázali, že patria k tým najlepším. Prvé dva zápasy vyhral Šimon bez problémov. Tretí zápas už rozhodcovia spali a nevideli tri body za kop na hlavu, dva body za kop na chrbát, súperove zjavné viacnásobné vystúpenie z tatami. Štvrtý zápas opäť vyhral. Po nádherných štyroch zápasoch obsadil nakoniec fantastické tretie miesto! Na nádhernú medailu a diplom bolo treba čakať viac ako dve hodiny. Keby nešiel tréner za ŠTK a nedohovoril im, čakali by tam všetci dodnes, pretože práve túto kategóriu zabudli vyhlásiť, ale mali ju odškrknutú ako vyhlásenú.  :-)
Na súťaži sa bolo čo učiť. A bolo vidieť i nešportové správanie, až zákerné a to z ruského tímu: kopy do rozkroku a "neviditeľné" držanie súpera proti ktorým nie je jednoduché účinne sa brániť.

Cesta sa ukončila rovnako ako sa začala. Šimon bol už v rodinnom kruhu a tréner si odskočil do Tesca v Piešťanoch, kde sa mu prihovoril jeden z jeho prvých karate žiakov v Piešťanoch Adam Masár, teraz už študent FTVŠ.

Video zo zápasov

Karate klub SEIGO KAN Piešťany a Vrbové je
úspešný športový klub s výbornými výsledkami.
place
Komenského 4533/12, 921 01 Piešťany
phone
mobil: 0950 495 166
email
mail: seigokan08@gmail.com
share
Sociálne spojenie
©2021 www.www.seigokan.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal