arrow_upward
phone
0950 495 166
email
seigokan08@gmail.com
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA 11.5.2019 - POPRAD
 
Na majstrovstvá Slovenska sa prebojovali: Martin Verčimak – kata 6-7roční, Nina Halama – kumite 8-9r. do 32kg, Pavol a Peter Cséfalvayovci – kumite 10-11r. do 35kg, Petra Tahotná a Dominika Piešťanská – kumite 10-11r. nad 40kg a Peter Bolebruch – kumite 10-11r do 40kg.
Spolu bolo registrovaných 61 klubov. 595 súťažiacich. 1164 štartov. Ozaj vysoká úroveň. S každým súťažiacim prišli buď obaja rodičia, alebo aspoň jeden, čo je to najdôležitejšie a inak by to nemalo byť na žiadnej súťaži. Ako prvý súťažil Martin Verčimak. Každé kolo vyhrával úplne s ľahkosťou. Vôbec sa nezľakol ostatných 34 súťažiacich. Vybojoval si druhé miesto. V rukách mal zrazu nádhernú a veľmi cennú striebornú medailu a ešte krajšiu žiarivú trofej. Martin však žiaril oveľa viac. Jeho radosť a hrdosť hriala na srdiečku nielen rodičov, ale i trénera. A tie jeho hlášky: „Pán tréner, mohol som aj vyhrať, ale aj toto je dobré!“
Ninku Halama rozhádzali rozhodcovia ešte pred zápasom. Prikázali jej vymeniť holenné chrániče na rovnakú farbu. Možno, keby ju to citovo nevyviedlo z formy, vyhrala by prvý zápas, pretože na to určite mala a aj ostatné. Peter Bolebruch mal na MSR svoj deň. Hýbal sa po zápasisku ako sa patrí a získaval krásne body. 3:0 prvý zápas. V druhom získaval s ľahkosťou body, no s rovnakou ľahkosťou aj zakázané správanie. Keď vyhrával 3:0 a do konca bolo iba 21sekúnd získal aj posledný, štvrtý kontakt na hlavu a koniec. No i tak super zápasy. Cséfalvayovcom sa zápasy nedarili dostať pod ich kontrolu i keď bolo vidieť jasný cieľ vyhrať. Petra vyhrala ešte pred limitom svoj prvý zápas, ale v druhom už na súperku nestačila. Dominika nedodržiavala správnu vzdialenosť, nebola dostatočne rýchla, ale bojovnosť jej veru nechýbala a ani pohyb v zápasisku. V kumite sa nám tento rok nepodarilo získať medailu, ale umiestnenie do piateho miesta, je tiež úspech a to sa podarilo Peťovi Cséfalvayovi a Petre Tahotnej.
Všetkým súťažiacim ďakujeme za celoročnú snahu získavať medaile a zlepšovať svoje výkony. To nemá každý v klube a preto si takýto prístup všetkých našich malých i veľkých súťažiacich vážime a držíme palce na ďalších súťažiach.


Karate klub SEIGO KAN Piešťany a Vrbové je
úspešný športový klub s výbornými výsledkami.
place
Komenského 4533/12, 921 01 Piešťany
phone
mobil: 0950 495 166
email
mail: seigokan08@gmail.com
share
Sociálne spojenie
©2020 www.www.seigokan.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, naprogramoval a rozhýbal